Internetová poradna » Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20170024
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): Lze postavit chatu do 25m2 bez stavebního povolení?
Text dotazu: Když na pozemku, který sousedí s mým pozemkem na kterým je postaven RD a je vedený jako zahrada, v územním plánu obce s možnosti stavby RD. Rád bych postavil na tomto pozemku chatu do 25m2 a veškeré přípojky bych natáhl z mého domu. Potřebuji k tomuto stavební povolení nebo ohlášku? V chatě bych chtěl i sociální zařízení a topeni krbem.
Vloženo: 17. ledna 2017, 13:02 hod.
Odpověď na dotaz: Stavební zákon v § 79 bodu 2o) uvádí, že na pozemku rodinného domu lze umístit stavbu do 25m2 a výšky 5m (ve vzdálenosti 2m od hranic) bez územního rozhodnutí či územního souhlasu, ale v souladu s územním plánem. Další sousední zahrada od pozemku, kde je RD, nepatří kde lze umístit stavbu, nezbude než dojít na stavební úřad a domluvit se jakou formou tuto stavbu povolit.
Odpovězeno: 22. ledna 2017, 14:59 hod.

|