Internetová poradna » Insolvence

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20170166
Sekce dotazů: Insolvence
Předmět dotazu (nadpis): Snížené splátky v insolvenci a svatba.
Text dotazu: Přítel je rok v insolvenci, má soudem dané snížené splátky. Kdyby jsme se chtěli vzít, měl by na manželku úlevu, ale to už by nesplnil podmínku během pěti let 50%. Lze zažádat soud o zrušení snížené splátky? Přítel pracuje jako voják z povolání a má příplatky do výplaty jako je příspěvek na dopravu (cestovné) a příspěvek na bydlení. Podle výplaty to vypadá, že tyto částky se insolvenčnímu správci neposílají. Je to tak správně? Aby nemusel něco zpětně vracet.
Vloženo: 24. dubna 2017, 12:07 hod.
Odpověď na dotaz: Soud může provést změnu splátkového kalendáře, kontaktujte nejprve insolvenčního správce a potom požádat insolvenční soud o změnu. Mimořádným příjmem dlužníka nemůže být majetek, který v souladu s ust. § 207 a § 208 IZ nepatří do majetkové podstaty. Pro posouzení, co nemůže být mimořádným příjmem, je nutné vycházet podle ust. § 299, § 317, § 318 a § 319 Občanského soudního řádu, tedy je vyloučeno vše, co není možné postihnout výkonem rozhodnutí i stravné či cestovné.
Odpovězeno: 1. května 2017, 15:40 hod.

|