Internetová poradna » Exekuce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150374
Sekce dotazů: Exekuce
Předmět dotazu (nadpis): exekuce i když splácím
Text dotazu: exekuce i když splácím
Jsem částečný invalidní důchodce mám rok a půl do starobmího důchodu a důchod dostávám každého dvacátého.
Mám dluh u FÚ ale po dohodě o splátkách donáším dohodnutou částku vždy po dvacátém do kanceláře FÚ již několik měsíců.
Bez toho že bych dohodu porušil mě FÚ dal exekuci na můj ůčet.
Má FÚ právo na podání exekuce když řádně platím dohodnutou částku?
Vloženo: 12. května 2015, 17:49 hod.
Odpověď na dotaz: finanční úřad může rozhodnutím o tzv. posečkání dle ustanovení § 156 zákona č. 280/2009 daňový řád rozhodnout, že nedoplatek bude hrazen ve splátkách. V tomto rozhodnutí by měl úřad stanovit podmínky a dobu posečkání. Pokud tedy máte toto pravomocné rozhodnutí, plníte stanovené podmínky a neuplynula doba posečkání, nemůže finanční úřad nařídit exekuci. Pokud plníte dluh bez výslovného souhlasu se splátkovým režimem ze strany věřitele, pak tento může zůstatek dluhu vymáhat exekučně i bez vašeho souhlasu.
Odpovězeno: 23. května 2015, 10:44 hod.

|