Internetová poradna » Insolvence

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150401
Sekce dotazů: Insolvence
Předmět dotazu (nadpis): Insolvence a ukončení stavebního spoření.
Text dotazu: Dobrý den, mám dotaz ohledně insolvence a stavebního spoření. Spoření mám již od roku 2001, v insolvenci jsem 3,5 roku. Teď mi ze stavebka volala paní, že tyto staré smlouvy ruší. Jak to je pak v mém případě? Nerada bych o tyto peníze přisla. Řeší se to nějak? Paní ze spořitelny mi říkala, že to jde tak, že se peníze převedou na novou smouvu, peníze vůbec neuvidím, jen budu mít novou smlouvu na dalších 6 let. Bude to vlastně jen papírově.
Nevím, jestli to tak lze. Abych pak neměla problém. Paní moc nevěděla. Říkala, že to tam ani nevidí, že bych byla v insolvenci. Moc nevím, co to znamená.
Myslela jsem, že mi tu smlouvu zrušit nemůžou, že by tam ty peníze ležely a vyplatili je až po skončení insolvence - tzn.že by tam nerosly úroky, jen by ty peníze ležely ve stavební spořitelně.
Prosím o radu, co je nejvhodnější s tímto udělat. Má mi to přijít ještě písemně ze spořitelny, že mi ruší smlouvu.
Snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně.
Vloženo: 27. května 2015, 21:34 hod.
Odpověď na dotaz: rozhodně doporučuji kontaktovat vašeho insolvenčního správce. Tyto peněžní prostředky jsou součástí majetkové podstaty. Insolvenční správce může rozhodnout, že vás nechá tyto prostředky převést na novou smlouvu nebo s nimi jinak disponovat nebo že je použije jako mimořádnou splátku na úhradu vašich dluhů, což je mu zákonem umožněno, neboť při oddlužení veškeré mimořádné příjmy musíte použít v prospěch věřitelů.
Odpovězeno: 4. června 2015, 14:43 hod.

|