Internetová poradna » Práce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150434
Sekce dotazů: Práce
Předmět dotazu (nadpis): návrat do práce po krátké mateřské dovolené
Text dotazu: měla bych dotaz ohledně mzdy. Vracím se do práce po mateřské dovolené, která z důvodu úmrtí dítěte trvá 14týdnů. Dávají mě na jinou pozici s nížším platem, mají nárok snížit mi plat? Pozice na které jsem byla předtím se nerušila.
Předem děkuji za odpověď.
Vloženo: 11. června 2015, 08:44 hod.
Odpověď na dotaz: nastoupí-li zaměstnankyně po skončení mateřské dovolené, je zaměstnavatel povinen zařadit ji na její původní práci a pracoviště (§ 47 zákoníku práce). Není-li to možné proto, že původní práce odpadla nebo pracoviště bylo zrušeno, zařadí zaměstnavatel zaměstnankyni podle pracovní smlouvy. Toto se týká i výše mzdy. Pokud je tato stanovena v pracovní smlouvě nemůže ji zaměstnavatel jednostranně změnit.
Odpovězeno: 16. června 2015, 14:24 hod.

|