Internetová poradna » Rodina, Reality - nemovitosti, Senioři

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150435
Sekce dotazů: Rodina, Reality - nemovitosti, Senioři
Předmět dotazu (nadpis): Předkupní právo na zděděný podíl
Text dotazu: Předkupní právo na zděděný podíl
Spolu se sestřenicí a bratrancem vlastníme generační domek. Sestřenice zemřela a nemá žádné dědice. Máme na její část domku, která připadla státu, předkupní právo?
Vloženo: 11. června 2015, 08:46 hod.
Odpověď na dotaz: Máte zákonné předkupní právo. Bude-li stát chtít polovinu domu prodat, musí vám ji nabídnout (a naopak). Ovšem dle ustanovení § 3062 NOZ pak zákonné předkupní právo spoluvlastníků zanikne uplynutím jednoho roku.
Odpovězeno: 16. června 2015, 14:30 hod.

|