Internetová poradna » Exekuce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150442
Sekce dotazů: Exekuce
Předmět dotazu (nadpis): Exekuce na podnikatelský účet
Text dotazu: nemužou mi vyplatit dvojnasobné životní minymum protože mam peníze na podnikatelske kartě ..ale živnost jsem již ukončil a jsem vedeny na uřadě parce a nemam nic jak se mam branit abych dostal aspon neco děkuji
Vloženo: 14. června 2015, 08:50 hod.
Odpověď na dotaz: V Občanském soudním řádu, konkrétně v § 304a, je upravena ochrana podnikatelského účtu. Z Vašeho dotazu lze však dovozovat, že výše uvedená ochrana vašeho účtu se na vás nevztahuje, jelikož na daném účtu pravděpodobně nemáte finanční prostředky určené pro výplatu mzdy zaměstnancům a současně již nemáte ani aktivní živnostenský list. V případě, kdy vám banka odmítla vyplatit dvojnásobek životního minima jednotlivce, můžete zkusit podat písemnou žádost (pokud jste to již dříve neučinil) a k ní přiložit kopii rozhodnutí o zařazení do evidence ÚP a kopii dokladu o pozastavení živnostenského listu. Sice je váš účet veden na vaše IČ, ale již sám živnostníkem nejste, a proto vám vzniká nárok na výplatu 6.820,-Kč. Předpokladem však je, že se dotčená částka (nebo případně nižší částka) na účtu skutečně nachází.
Pokud byste u banky opět neuspěl, můžete se zkusit obrátit na exekutora s návrhem na částečné zastavení exekuce co do částky 6.820,-Kč s výše uvedeným odůvodněním. Je také vhodné informaci o návrhu na částečné zastavení exekuce zaslat na vědomí věřiteli. Následně vám exekutor buď vyhoví (resp. bude s tím souhlasit oprávněný) nebo nevyhoví a návrh postoupí soudu, který o něm bude rozhodovat.
Odpovězeno: 18. června 2015, 08:59 hod.

|