Internetová poradna » Exekuce, Práce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150456
Sekce dotazů: Exekuce, Práce
Předmět dotazu (nadpis): Exekuce a cizí účet
Text dotazu: Exekuce a cizí účet
Dobrý den, přítel má minimálně milionový dluh, nic nesplaci, nyní nastoupil do práce, peníze si nechá posílat na můj účet. Mohou mi ho exekutori obstavit? A hlavně kolik peněz mu mohou vzít, bude mu vůbec z výplaty něco zbyvat?
Vloženo: 19. června 2015, 12:37 hod.
Odpověď na dotaz: Váš účet nelze postihnout exekucí nařízenou proti vašemu příteli. V daném případě lze očekávat způsob provedení exekuce srážkami ze mzdy. Povinnému nelze ze mzdy srazit tzv. "nezabavitelnou částku", která se stanoví jako 2/3 součtu: - částky životního minima jednotlivce (3.410,-Kč) - částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu v nájemním bytě, a to bez ohledu na to, v jaké obci skutečně povinný zaměstnanec žije (5.767,-Kč), Nezabavitelná částka na povinného tak činí 6.118,- Kč. Nezabavitelná částka na vyživovanou osobu se stanoví jako ¼ z nezabavitelné částky na povinného a činí tak 1.529,50 Kč.
Celková výše nezabavitelné částky se stanoví jako součet nezabavitelné částky na povinného a všech nezabavitelných částek na vyživované osoby.
Odpovězeno: 23. června 2015, 15:11 hod.

|