Internetová poradna » Exekuce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150488
Sekce dotazů: Exekuce
Předmět dotazu (nadpis): Provozovatel motorového vozidla a exekuce
Text dotazu: Řídím motorové vozidlo a jsem pouze provozovatel. V technickém průkazu uvedeno ze provozovatel není majitelem. Muže mi exekutor toto auto zabavit?
Vloženo: 30. června 2015, 16:36 hod.
Odpověď na dotaz: exekucí lze postihnout pouze majetek dlužníka, nikoliv osoby, která dlužníkem není. § 2 odst. 15 zákona č. 56/2001 o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích stanoví, že provozovatelem silničního vozidla je osoba, která je v registru silničních vozidel zapsána jako vlastník tohoto vozidla, není-li jako jeho provozovatel v registru silničních vozidel zapsána jiná osoba. Z toho vyplývá, že exekutor bude zkoumat, zda-li osoba zapsaná v registru jako vlastník je tatáž jako provozovatel, či zda se jedná o dvě rozdílné osoby. Uvedené údaje by si měl exekutor vyžádat z příslušného registru, údaji uvedenými v "technickém průkazu" by neměl být vázán.
Odpovězeno: 6. července 2015, 20:08 hod.

|