Internetová poradna » Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150500
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): Prodej zděděného bytu
Text dotazu: "BYT" Dobrý den, zdědil jsem před 3 lety byt od svého otce. Byt je od té doby nevyužitý. Letos se chystám byt prodat. Musím platit daň z příjmu?
Vloženo: 5. července 2015, 20:30 hod.
Odpověď na dotaz: Byt nebo dům, ve kterém prodávající nebydlí a je v osobním vlastnictví (prodej bytu zapsaný do katastru nemovitostí). Daň z příjmu je osvobozeno pokud vlastnictví bytu je déle než 5 let - § 4 (1) b) ZDP.
Délka vlastnictví se počítá od zápisu nabytí bytu (domu) do katastru rodiči, prarodiči, praprarodiči … nebo manželkou, pokud byl získán dědictvím od těchto osob (toto nelze použít na darování, jen dědění). Takže pokud Váš otec vlastnil byt alespoň dva roky před úmrtím, bude prodej osvobozen.
Odpovězeno: 15. července 2015, 15:12 hod.

|