Internetová poradna » Práce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150561
Sekce dotazů: Práce
Předmět dotazu (nadpis): Po rodičovských dovolených - původní místo zrušeno nebylo, ale pracuje na něm už někdo jiný. Mám nárok na odstupné?
Text dotazu: Po dvou na sebe navazujících rodičovských dovolených bych se měla vracet do práce. Byla mi nabídnuta pozice nadřízená, kterou jsem ale odmítla, protože by byla ke dvoum dětem příliš náročná. Moje původní místo zrušeno nebylo, ale pracuje na něm už někdo jiný se smlouvou na dobu neurčitou a tudíž se mnou chtějí rozvázat pracovní poměr. Jakou formou má správně dojít k rozvázání pracovního poměru. Budu mít výpovědní lhůtu? A mám nárok na odstupné?
Vloženo: 1. srpna 2015, 07:07 hod.
Odpověď na dotaz: Zaměstnavatel vám po návratu z rodičovské dovolené musí přidělovat práci podle vaší pracovní smlouvy. Pokud takovou práci zaměstnavatel nemá, je to překážka v práci na jeho straně a vám náleží náhrada mzdy ve výši vašeho průměrného výdělku, a to do doby než vám buďto zaměstnavatel začne práci dle vaší pracovní smlouvy přidělovat, nebo se dohodnete na změně pracovní smlouvy. Pokud u zaměstnavatele proběhly organizační změny a vy jste se v jejich důsledku stala nadbytečnou, může vám zaměstnavatel dát výpověď pro nadbytečnost. V takovém případě máte nárok na odstupné. Obsazení místa jiným zaměstnancem není organizačním důvodem, na jehož základě by vám zaměstnavatel mohl dát výpověď. Tedy vám zbývá se zaměstnavatelem dohodnout písemně tak, že vám bude ukončen pracovní poměr k určitému datumu a bude vám vyplaceno odstupné např. 3 nebo 5 měsíců, jinak bych žádnou dohodu nepodepisoval.
Odpovězeno: 10. srpna 2015, 11:26 hod.

|