Internetová poradna » Rodina

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150568
Sekce dotazů: Rodina
Předmět dotazu (nadpis): mohu 6 týdnů pře porodem nastoupit na mateřskou dovolenou, kterou po šestinedělí ukončím a manžel nastoupí na rodičovskou dovolenou?
Text dotazu: Jsem těhotná a plánuji nastoupit do práce po šestinedělí. Domluvili jsme se s manželem, že s miminkem zůstane doma on. Proto bych se ráda zeptala, zda mohu 6 týdnů pře porodem nastoupit na mateřskou dovolenou, kterou po šestinedělí ukončím a manžel nastoupí na rodičovskou dovolenou? Může manžel v době rodičovské dovolené pracovat na 0,2 úvazek u svého zaměstnavatele? To bude asi možné až po 22týdnech, kdy rodičovská dovolená se ukončí. Pokud bychom pobírali rodičovský příspěvek - může manžel při něm pracovat. O miminko bude postaráno.
Vloženo: 5. srpna 2015, 07:48 hod.
Odpověď na dotaz: Váš manžel má od porodu dítěte nárok na rodičovskou dovolenou po dobu, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou. Aby mohl váš manžel čerpat peněžitou pomoc v mateřství, musíte s manželem uzavřít písemnou dohodu o péči o dítě, která bude účinná od 7. týdne po porodu. Váš manžel však u zaměstnavatele nebude moci vykonávat stejnou činnost, ze které je nemocensky pojištěn. Se zaměstnavatelem může uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo o provedení práce s jiným druhem práce, než kterou má uvedenu v pracovní smlouvě. Po končení rodičovské dovolené po dobu, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, může váš manžel nastoupit na rodičovskou dovolenou. Pokud se vrátí, byť i na kratší pracovní dobu do práce, nebude již na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek však může čerpat dále, pokud zajistí osobní celodenní péči o dítě.
Odpovězeno: 11. srpna 2015, 11:43 hod.

|