Internetová poradna » Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150631
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): Může syn získat nějakou hypotéku aniž by byl majitelem nemovitosti? Je těžké vybírat bydlení, když nemáte na účtu finance.
Text dotazu: Dobrý den, mám dotaz. Syn si chce pořídit vlastní bydlení. Byt teprve vybírá žádný zatím nemá. Pracuje a má smlouvu na dobu neurčitou. Nemá ani žádnou hotovost ani spoření. Může získat nějakou hypotéku aniž by byl majitelem nemovitosti? Je těžké vybírat bydlení, když nemáte na účtu finance. A u půjček jsou zase velké měsíční splátky. Přijde nám to jako bezvýchodná situace. Myslela jsem zařídíme hypotéku a budeme vybírat byty a ouha ono to asi tak jednoduché nebude.
Vloženo: 2. září 2015, 15:58 hod.
Odpověď na dotaz: dokážeme u jisté bankovní společnosti, zajistit tzv. pohotovostní hypotéku, která je v platnosti 6 až 9 měsíců, kdy je vám garantována výše hypotéky a úroky. Tzn. peníze nebudou na vašem účtu, ale v bance připravené, kde podmínkou k čerpání bude dostatečné zajištění kupující nemovitostí. Samozřejmě za předpokladu před tímto splnění několika kroků, např. registry dlužníků a finanční registr, výše příjmů apod. Hypotéku lze získat i když váš syn nevlastní žádnou nemovitost. NEDOPORUČUJI v žádném případě nebankovní půjčky je to cesta do finančního krachu.
www.pravnidotazy.eu
Odpovězeno: 7. září 2015, 12:43 hod.

|