Internetová poradna » Insolvence

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150634
Sekce dotazů: Insolvence
Předmět dotazu (nadpis): Je možné že po mne chce insolvenční správkyně 60 procent z přijatých faktur?
Text dotazu: dobry den. je mozne zo po mne chce insolvencni spravkyne 60 procent z prijatych faktur aniz by ji zajimalo kolik sem mel prijmy a kolik vydaje? isem v insolvencnim rizeni jako zivnostnik
Vloženo: 4. září 2015, 15:57 hod.
Odpověď na dotaz: Při provádění srážek z příjmu se v insolvenčním řízení postupuje podle pravidel stanovených zákonem č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád. Přitom příjmy dlužníka náleží do majetkové podstaty ve stejném rozsahu, v jakém z nich mohou být při výkonu rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávky.
Občanský soudní řád výši srážky z příjmu u živnostníků následovně:
Podle § 318 Pohledávky fyzických osob, které jsou podnikateli, vzniklé při jejich podnikatelské činnosti, podléhají výkonu rozhodnutí jen dvěma pětinami; je-li však navrhován výkon rozhodnutí pro některou z přednostních pohledávek uvedených v § 279 odst. 2, podléhají výkonu rozhodnutí třemi pětinami. Pro pořadí úhrady přednostních pohledávek se užije přiměřeně ustanovení § 280 odst. 2 a 3.
Pokud vám v usnesení o schválení oddlužení nebyla stanovena povinnost k hrazení splátek v jiné, než zákonem předpokládané výši, je postup insolvenční správkyně v souladu se zákonem. Insolvenční správkyně v takovém případě nemá možnost určit vám provádění srážek v jiné výši, to může učinit vždy pouze insolvenční soud.
Odpovězeno: 11. září 2015, 16:39 hod.

|