Internetová poradna » Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150642
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): Chceme koupit dům. Majitelka chce tam bydlet do smrti, jde to aby to nebylo napsáno v katastru.
Text dotazu: Chceme koupit dům. Majitelka chce tam bydlet do smrti, jde to aby to nebylo napsáno v katastru.
Chceme koupit dům, ale majitelka by tam chtěla bydlet do smrti. Je nějaká možnost, aby to nebylo psáno na katastru jako věcné břemeno? Šlo by napsat s paní nájemní smlouvu na dobu neurčitou bez toho aniž by to bylo na Katastru
Vloženo: 7. září 2015, 12:40 hod.
Odpověď na dotaz: Prodávající, jestli si toto právo doživotního práva užívání vymiňuje, je to její právo a kupující je s tímto srozuměn a jestli je to neslučitelní s kupujícím, bude si muset kupující sehnat jinou nemovitost. V podstatě se ptáte jak na ní udělat „boudu“, na to v žádném případě odpovídat nehodlám. Nájemní smlouvu na dobu neurčitou můžete podle zákona vypovědět v tří měsíční době, z důvodů uvedených v § 2288 NOZ, zřejmě by o podvod nešlo, ale o morální jistě ano!!
Odpovězeno: 11. září 2015, 16:42 hod.

|