Internetová poradna » Reality - nemovitosti, Pronájem realit, Daňové dotazy

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150065
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti, Pronájem realit, Daňové dotazy
Předmět dotazu (nadpis): Chtěla bych se zeptat, zda musí být v objektu k bydlení (rodinném dome) někdo nahlášen trvalým pobytem?
Text dotazu: Osoba která dosud byla v místě nahlášena musela trvale bydliště změnit a nyní řešíme, zda musíme někoho přihlásit. Pokud by nebyl nikdo s trvalým bydlištěm hlášen, nenastanou s tím nějaké problémy?
Vloženo: 12. února 2015, 12:20 hod.
Odpověď na dotaz: Zákon č. 133/2000 Sb. O evidenci obyvatel v platném znění povinnost, aby byl někdo trvale hlášen v objektu rodinného domu určeného k bydlení neukládá. Takový dům o jakém se ve svém dotazu zmiňujete má však svého vlastníka, který je zapsán na příslušném katastru nemovitostí. Veškeré státní úřady, instituce a jiné subjekty proto řeší komunikaci při vzniklém problému s vlastníkem objektu. Jelikož váš rodinný dům zůstává prázdný, zaměřte se na dodavatele služeb pro tento příslušný objekt, tedy nemovitost tak, aby faktury na dodávky služeb byly poukázány na správnou adresu vlastníka objektu, byly včas uhrazeny a nezůstaly jen ležet v přeplněné poštovní schránce objektu nemovitosti, kde nikdo nepřebývá. Tím předejdete zbytečným postihům za pozdní platby.
Odpovězeno: 13. února 2015, 13:55 hod.

|